Рекомендації по зберігінню та догляду за вініловими платівками
Вініл в хату!
За платівками треба доглядати і правильно зберігати не тільки для того, щоб насолоджуватись якісним звуком і для того, щоб ви могли в будь-який час швидко і за вигідною ціною їх продати. Буває таке, що приходить час почистити свою колекцію від платівок, які ви же не слухаєте, а на їх місце купити нові альбоми, які вас цікавлять. Правильне збірігання та догляд - ключ до успіху в цьому питанні.
ЗБЕРІГАННЯ:
Коли ви отримали нову запаковану платівку, не поспішайте зривати плівку, а обережно розріжте її в місці, де платівка дістається. Таким чином, ви збережети оригінальну плівку і обкладинка не отримає ніяких суттєвих подряпин при використанні. Також оригінальна плівка - є додатковим плюсом до вартості при продажу.
Одразу підготуйте внутрішній антистатичний пакет і після першого прослуховування, покладіть в нього платівку. Він запобігне виникненню дрібних подряпин, які могли б утворитись при використанні звичайного конверту без антистатику. Якщо у вас немає антистатичних пакетів (а вони повинні бути), то кожен раз, коли ви дістаєте платівку - треба подути в конверт, щоб не затирати її.
Завжди використовуйте додаткові зовнішні пакети для конверту, з клапаном - це клійка стрічка, яка запобігне потраплянню пилу до платівки і збереже сам конверт та оригінальну плівку в колекційному стані. Якщо цього не зробити, то дуже швидко ви пошкодите плівку та позатираєте торці обкладинки, що вплине на її ціну.
Зберігайте платівки тільки в вертикальному положенні, якщо зберігати горизонтально складаючи одна на одну, то згодом вони деформуються.
Не зберігайте платівки на поличці дуже щільно одна до одної, це запобігне появі видавленого кола на обкладинці.
Не зберігайте платівки на сонці або біля батареї, щоб вони не деформувалися від високої температури.
Не зберігайте платівки в вологих приміщеннях, таких як - підвали та гаражі, щоб не завелась пліснява.
ДОГЛЯД:
Дістаючи платівку тримайте її тільки за торці, якщо брати та тримати за доріжки, то на платівці залишаться жирні відбитки пальців, туди налипне пил і буде утворювати зайвий тріск та шум при прослуховуванні.
Використовуйте антистатичну щітку перед кожним прослуховуванням, вона прибере статику та дрібні частинки пилу з платівки, що добре вплине на якість звучання.
Обовязково треба мити платівки використовуючи спеціальну рідину у вигляді спрею або скористатись послугою вакумної чи ультразвукової мийки. Якщо ви десь купили вінтажну платівку якій 30-40 років, за цей час в звукових доріжках накопилося багато пилу та всілякого бруду, який треба вимити для того, щоб прибрати зайвий тріск.
Особливу увагу приділіть налаштуванню вашого програвача для того, щоб не пошкодити платівку при прослуховуванні.Якщо ви не правильно виставите притисну силу голки то окрім перегрузу в звучанні ви отримаєте пошкодження звукової доріжки, а якщо не правильно буде виставлений антискейтинг, то окрім перекосу в звуці буде нерівномірний знос звукової доріжки.
Головне і останнє правило: якщо у вас програвач у вигляді чемодану, то ваші платівки вже нічого не врятує.Чому так, ви можеnе дізнатись у попередній статті під назвою “ Правда, яку вам не розкажуть”
Дотримуючись цих простих правил, ви збережете ваші платівки в колекційному стані якомога довше.
- Який буває стан вінілових платівокДля того, щоб зрозуміти в якому стані платівки, є спеціальні системи оцінки стану Record Collector та Goldmine.Повна версія статті
- Правда яку вам не розкажутьЧому вам варто позбутися цього вбивці звуку і платівок негайно!Повна версія статті