Правда яку вам не розкажуть
УВАГА!
Ця стаття не має на меті вплинути на почуття власників програвачів у вигляді "Чемоданів" чи магазинів, які їх поширюють.
Ми підтримуємо ваше бажання насолоджуватися музикою на винілових платівках. Але в цей час ми хочемо розкрити і підкреслити всі переваги якісного аналогового звучання.
Важливо, щоб ви продовжили цікавитися культурою винілу, адже це дуже цікаве і захопливе заняття, яке з часом переростає в хобі, а потім знаходить відображення у стилі життя.
На жаль, прослуховуючи свої улюблені композиції лише на "Чемодані", ви швидко втратите інтерес до звучання на винілі. Ви просто не зрозумієте, в чому сенс винілової платівки? Що таке аналоговий звук*(прим.) і чому його так цінують? Ви швидко і задорого награєтесь платівками, а насолоди не отримаєте. І це не просто слова.
Статистичні дані: у колекції меломанів, які залежали від « Чемоданів », не більше 20 платівок ( Розчарування приходить дуже швидко).
Зараз ми спробуємо Докладно і людською мовою пояснити, чому вам варто позбутися цього вбивці звуку і платівок негайно!
Вбивця звуку
Програвачі цього формату оснащені дуже поганою голкою. Через те, що у неї поганий рівень зчитування звукової доріжки*(прим.2), на виході ви отримуєте звук старого патефону.
Власники, звичайно, скажуть: « У нас все нормально грає! Нічого подібного! А ось заради інтересу зайдіть в гості до друзів з нормальним вініловим програвачем. Ви прозрієте від справжнього звучання вінілу. Запевняємось!
Вінілова платівка повинна звучати об'ємно і детально. Звук повинен заповнювати весь простір, а ви повинні відчути ефект присутності. При такому звуці ви ніколи не втомитесь від прослуховування, навіть якщо музика буде грати цілий день і всю ніч.
До речі, початківці меломани хочуть, щоб платівка тріщала, як у дитинстві у бабусі в селі. Але так платівка не повинна грати. Нічого крім шуму маси*(прим.3) ви чути не повинні.Тріск чутно тільки в одному випадку, якщо пластинка убита!
Коли ви поміняєте “Чемодан ” на якісний програвач, ви слухатимете платівки з потріскуванням у виняткових випадках. Такий звук просто роздратує вас!
Пам’ятайте, що, окрім поганих голок, у “Чемодані поганий фонокоректор* (прим.4) і жахлива акустика. Адже всі ці 3 речі повинні збиратись окремо (вінільовий програвач, підсилювач звуку з вбудованим фонокорктором і акустикою), а не йти 3-в-1.
Повторюємо!ми не хочемо зачепити наші почуття чи образити. Ми робимо ще раз наголос, тому що багато хто спочатку сприймає все як особисту образу.
Але це ще півбідь! Далі найгірше...
Вбивця платівок
Ці програвачі, якщо можна їх так назвати, не мають навіть базових параметрів налаштувань: параметри притисної сили голки та налаштування антискейтингу* (прим. 5.5). А це вкрай важливо!
Так-так, виробник стверджує, що програвач налаштований і готовий до експлуатації. Але те, за якими параметрами він налаштований, повідомити забули. Це загадка!
Ми робили елементарний тест на притисну силу голки. Для цього брали спеціальні ваги, розраховані на вагу до 10 грамів. При перевірці притисної сили на "Чемодані" ми отримали значення 8-9 грамів, А в деяких випадках ваги і зовсім нічого не показали. Це означає, що сила перевищує 10 грамів! А в стандартному варіанті притиснута сила голки дорівнює від 1.8 до 2.5 грама.
Перейдемо до антискейтингу. Він налаштовується за принципом: притисна сила голки (наприклад, для голки виробник радить 1,8 грам) = антискейтинг (стільки ж, тобто, 1,8 ).
Тепер увага! Оскільки в “Чемодана ” вимірювач кожного разу показує різну притисну силу, то про антискейтинг не може бути й мови. Що ми отримуємо на виході? Ігла тисне на платівку з величезною силою. (кожен раз з різною, а антискеїнг взагалі якось сам по собі існує. (Нам здається, його там взагалі немає).
Через це ви отримуєте ряд спотворень:
Перевантаження у звуці, тому що дешева, не краща якість голка тисне з величезною силою на платівку.
Максимально плоский звук: немає детальності, немає прозорості. За великі гроші ви отримуєте просто кашу!
Перекошення і заїдання Через сильну і нерівномірну силу голки і відсутність антискійтингу. Так, це трапляється не з кожною платівкою. Але час від часу трапляється: один з п'яти клієнтів звертається саме зцією проблемою.
Нерівномірний знос стінок доріжки і голки через поганий контакт.
ГЛАВНОЕ: ви вбиваєте ваші платівки через божевільний тиск на доріжку. Після 3-5 прослуховувань платівка перетвориться на мотлох, який ви навіть продати не зможете. А по-доброму платівки на сьогоднішній день - це інвестиції, оскільки вони з часом тільки дорожують.
Висновки:
“Чемодан - це максимум елемент декора.
У “Чемодані!" немає звуку.
“ Чемодан вбиває ваші платівки.
Платівка повинна звучати чисто.
Платівка - це інвестиція.
Ми підтримуємо ваш інтерес до культури вінілу, тому постаралися детально пояснити, де ви повернули не туди.
Продовжуйте цікавитися нюансами і розвиватися в цьому напрямку, і ви обов'язково відчуєте справжній аналоговий звук, теплий, вайбовий і приємний.
Нотатки:
*Аналоговий звук - це звук, записаний на носії без цифрової трансформації електромеханічними способами і таким же чином відтворений. Аналогових джерел лише два — магнітофони і програвачі вина.
* Рівень зчитування звукової доріжки залежить від заточки вашої голки. Вони бувають декількох видів: сферична, еліптична, багаторадіусна.
У "Чемодана" заточка голки на рівні звичайного цвяха
*Шум маси - це легке шипіння (чути його зазвичай в тихих місцях або між композиціями) виникає через те, що зчитування інформації відбувається механічним шляхом. Простими словами - це шум тертя голки об канавку звукової доріжки.
*Фонокоректор - це перетворювач звуку з вінілу, тому що на винілі звук технічно записаний не так, як на CD чи інших носіях. Якщо підключити програвач без фонокоректора відразу до підсилювача або муз.центру, то звук буде ледве-ледве чути.
*Антискейтинг - це компенсатор скатуючої сили. Вона виникає в результаті тертя голки об стінки канавки, і через неї тиск голки на внутрішній стінці канарки збільшується, а зовнішня - слабшає. Для боротьби з цим явищем у тонармі застосовують антискейтинг. Він створює зворотню силу, що стримує тонарм від центру платівки.
- Рекомендації по зберігінню та догляду за вініловими платівкамиВ цій статті ви дізнаєтесь, як правильно зберігати та доглядати за вініловими платівками і чому це так важливо.Повна версія статті
- Який буває стан вінілових платівокДля того, щоб зрозуміти в якому стані платівки, є спеціальні системи оцінки стану Record Collector та Goldmine.Повна версія статті